Puuilo avaa myymälän Iisalmeen

Puuilo avaa uuden myymälän Iisalmeen nykyisen Lidlin paikalle vuoden 2025 loppuun mennessä. Kokonaispinta-alaltaan n. 3000 m2 myymälä vastaa kooltaan ja valikoimaltaan nykyistä Puuilon myymäläkonseptia.

Puuilon toimitusjohtaja Juha Saarelan mukaan Iisalmi kuuluu yhtiön kasvuohjelmaan ja uskoo alueen kaupalliseen potentiaaliin. ”Olen varsin tyytyväinen, että löysimme konseptillemme sopivan liiketilan Iisalmesta. Lähimmät myymällämme löytyvät Kuopiosta ja Kajaanista, joten uusi myymälä täydentää verkostoamme hyvin. Iisalmi on yritteliäs ja virkeä oman alueensa keskus. Uskomme, että edullinen tarjontamme sopii erinomaisesti alueen asukkaiden tarpeisiin.”

Liiketilaa remontoidaan tulevan kesän ja alkusyksyn aikana. Myymälä työllistää yhteensä 13-14 työntekijää. Henkilökunnan rekrytoinnit aloitetaan kesän jälkeen.

Puuilon kasvu jatkuu strategian mukaisesti ja myymälöitä avataan ennätystahdissa. Yhtiö avaa tulevan kevään ja alkukesän aikana uudet myymälät Varkauteen, Savonlinnaan, Lohjalle, Mäntsälään sekä Jyväskylään.

 

Lisätietoja:

Toimitusjohtaja Juha Saarela
puhelin: +358 50 409 7641

Talousjohtaja Ville Ranta
puhelin: + 358 40 555 4995

Ajankohtaiset tuotteet

Ajankohtaiset tuotteet