Yhteystiedot

Pyydämme ensijaisesti ottamaan yhteyttä suoraan tavarataloon, mikäli asiasi koskee tuotteita, saatavuutta, hintoja tai muuta tavarataloon liittyvää asiaa.

Tavaratalojen yhteystiedot löydät täältä.

Toimistojen käynti- ja postiosoitteet:

Pääkonttori

Pakkalankuja 6
01510 Vantaa

Oulun ostotoimisto

Sammaltie 14
90620 Oulu

Verkkokauppa

Visbynkuja 1
00930 Helsinki

Laskutus

Puuilo Oy on vaihtanut nimensä Puuilo Tavaratalot Oy:ksi ja yhtiö käyttää automaattista Basware P2P laskujen käsittelyjärjestelmää. Otamme vastaan vain sähköisesti lähetettyjä laskuja.

Kaikissa laskuissa on mainittava Puuilo Tavaratalot Oy:n sopimusyhteyshenkilön nimi.


Verkkolaskujen lähetysosoite on:

Operaattori: Basware
Välittäjätunnus: BAWCFI22
Verkkolaskuosoite: 003724310812

Puuilo Tavaratalot Oy:n y-tunnus: 2431081–2

Mikäli teillä ei ole käytössä verkkolaskun lähettämiseen liittyvää ohjelmistoa tai sopimusta, onnistuu lähettäminen meille myös PDF-muotoisina laskuina osoitteeseen ostolaskut@puuilo.fi.

Lisätietoja antaa:

Puuilo Tavaratalot Oy, taloushallinto
laskutus@puuilo.fi
Puuilo FIRMA-yritystilin laskutukseen liittyvissä asioissa ota yhteyttä yritysasiakaspalveluun

Palvelemme arkisin klo 8.00 - 16.00 

Muut materiaalit (kuten tiedotteet, lehdet ja kuvastot) voi lähettää pääkonttorillemme osoitteeseen: Puuilo Tavaratalot Oy, Pakkalankuja 6, 01510 Vantaa

Tavarantoimittajaksi?

Katso oston yhteystiedot täältä.

Johto

Juha Saarela
Toimitusjohtaja
juha.saarela@puuilo.fi
050 409 7641

Markku Lampela
Osto- ja logistiikkajohtaja
markku.lampela@puuilo.fi
040 611 7566

Perttu Partanen
Markkinointijohtaja
perttu.partanen@puuilo.fi
040 487 3425

Markus Kaatranen
Myyntijohtaja
markus.kaatranen@puuilo.fi
040 631 1745

Ville Ranta
Talousjohtaja
ville.ranta@puuilo.fi
040 555 4995

Sirkkaliisa Kulmala
Henkilöstöjohtaja
sirkkaliisa.kulmala@puuilo.fi
050 400 2063

Juha Parviainen
Tietohallintojohtaja
juha.parviainen@puuilo.fi
050 421 0786

Yhteistyö, tuki ja sponsorointihakemukset

Puuilo saa paljon erilaisia sponsorointi- ja tukihakemuksia. Tuemme ensisijaisesti toimintaa, joka tukee yrityksemme arvoja sekä pitkän aikavälin tavoitteita. Kaikkiin yhteistyömalleihin emme valitettavasti voi lähteä mukaan, mutta mikäli molempien osapuolten tavoitteet ja ajatukset kohtaavat, olemme valmiita hyppäämään kyytiin! Mikäli koet Puuilon kiinnostavana yhteistyökumppanina, siirry tästä täyttämään hakemus!