Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Polaari 4-way-stretch maalarinhousut

Keskimääräinen luokitus:  4.0   (äänet: 2) Arvostelut (1)
59,90 €
Valitse vaihtoehto...
  • Valitse vaihtoehto...
  • 46
  • 48
  • 50
  • 52
  • 54
  • 56
  • 58
Työmukavuus uudelle tasolle - Polaari nelijoustava maalarinhousu toimii kuin neliveto tiukoissa kaarteissa - homma hallinnassa. Keveys, joustavuus ja lukuisat toiminnalliset yksityiskohdat määrittävät nämä uuden sukupolven maalarinhousut. Saatavilla koot 46-58.
Lue koko tuotekuvaus »

Tilaa netistä ja nouda helposti myymälästä! Valmis max 4 tunnissa. Lue lisää myymälänoudosta.

30 pv ilmainen palautusoikeus.

Nopeat ja monipuoliset toimitustavat.

Aina edullinen hinta.

Tilaa netistä, nouda myymälästä jo 2:ssa tunnissa!

Toimitus alkaen 2,90€.

30pv ilmainen palautusoikeus.

Aina edulliset hinnat.

Työmukavuus uudelle tasolle - Polaari nelijoustava reisitaskuhousu toimii kuin neliveto tiukoissa kaarteissa - homma hallinnassa.

Keveys, joustavuus ja lukuisat toiminnalliset yksityiskohdat määrittävät nämä uuden sukupolven työhousut. Kaikki kriittiset kohdat tehty kestävästä neljään suuntaan joustavasta materiaalista. Resorivyötärö ja säädettävä lahkeenpituus mahdollistavat parhaan mahdollisuuden sopivuuden käyttäjän mittoihin. Vasemmassa reidessä kännykkä- ja kynätasku sekä tilava vetoketjullinen tasku esim. lompakolle. Avoimien tilavien etutaskujen lisäksi edessä kaksiosastoiset riipputaskut, joista vasemmassa on ID-korttitasku ja oikeassa tarvikelokerikko sekä ripustinlenkki. Oikeassa reidessä puukkonappi, mitta- ja työkalutasku sekä vasaralenkki. Avoimet takataskut. Jämäkät ripustuslenkit vyötäröllä tarranauhakiinnityksellä. Tukevat vyölenkit. Polvipehmiketaskut. Cordura-vahvikkeet.

UUTTA: säädettävä lahkeenpituus. Lahjetta voi lyhentää helposti ja huolitellusti 7 cm leikkaamalla kaksoissauman alta. Vaihtoehtoisesti lahjetta voi pidentää poistamalla sinisen langan lahkeen alaosasta, jolloin lahje pitenee n. 5 cm - kätevää!

  • Materiaali 1: 62% polyamidi 30% puuvilla 8% spandex
  • Materiaali 2: 100% polyamidi (Cordura)
  • Vaatetyyppi Vyötäröhousut
Arvostelut
4.0
Arvio 4.0 5:sta tähdestä
Perustuu 2 arvioon ja 1 arvosteluun
Hinta-laatusuhde
Huono
Melko huono
Tyydyttävä
Hyvä
Erinomainen
4 / 5
Perustuu 2 ääneen
Käyttömukavuus
Huono
Melko huono
Tyydyttävä
Hyvä
Erinomainen
4.5 / 5
Perustuu 2 ääneen
Koko ja istuvuus
Pieni
Hieman pieni
Sopiva
Hieman suuri
Suuri
3.5 / 5
Perustuu 2 ääneen
Arvostelun kirjoittaja:  Joonas K    Arvostelun päivämäärä:  01.09.2025
Arvostelun luokitus: 4.0 5:sta tähdestä
Vahvistettu
 ostaja
Ostoksen päivämäärä: 
05.08.2025
Arvostelun teksti: 
Ihan mukavat ja venyvät housut. Helppo liikkua ja paljon taskuja. Voisi tosin vähän hengittävämpi olla. Ostin myös vähän turhan suuret, mutta vyöllä pärjää.
Tuotevaihtoehto: Polaari 4-way-stretch maalarinhousut 52
Hinta-laatusuhde: HyväKäyttömukavuus: HyväKoko ja istuvuus: Hieman suuri
Huomaa, että jotkut asiakkaat päättävät jättää arvion kirjoittamatta arvostelua, ja tämän vuoksi arvioiden määrä poikkeaa arvostelujen määrästä.

Firman Piikki

Yrittäjä, osta myymälästä laskulle tai tilaa isommat erät suoraan työmaalle. Avaa Firman Piikki ja hommat helpottuu.

Asiakaspalvelu

Asiakaspalvelumme auttaa myyntiin, tilauksiin, tuotetietoihin sekä toimituksiin liittyvissä asioissa.

Myymälät

Katso lähimmän myymälän aukioloajat tai yhteystiedot. Laaja myymäläverkosto palvelee ympäri Suomea!

Peräkärryn vuokraus

Vuokraa peräkärry edullisesti vaikka muuttoavuksi tai isojen tavaroiden siirtoon. Vain 20 €/vrk!

Ajankohtaiset tuotteet